Kripto para olgu araştırma şirketi Glass Node’un yaptığı son araştırmaya nazaran Bitcoin’de balina olarak tabir edilen ve elinde yüksek ölçüde BTC tutan kimselerin sayısında büyük bir artış yaşanıyor.

Mevzuyla ilgili olarak yapılan araştırmalarda, cüzdanlarında bin ve üzeri BTC’ye sahip olan kişi sayısında son devirde adeta bir patlama yaşandığı ortaya çıktı. Bu rakam, an itibariyle tam 2075’e çıktı ve bu rakam, son periyodun en yüksek seviyelerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Balinaların bu ortamda sayısının Bitcoin’in tepe yaptığı 2017 yılı sonundan itibaren kademeli olarak düştüğü de ortaya çıktı. Ama önder kripto para ünitesinin son periyotta yaşadığı düşüş ile birlikte, tekrar balinaların Bitcoin akümüle etmeye ve biriktirmeye başladığı da, raporun kıymetli bahislerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Balinaların bu yerde Bitcoin biriktirmeye başlaması da, sanki bu isimlerin Bitcoin’de muhtemel bir yükseliş için kolları sıvadığını gösteriyor olabilir mi? Hususla ilgili olarak tahlil yapan analistler, bu durumun gerçek olabileceğini söz ederken, bu rakama gelecekte de çok yakından bakılması gerektiğine vurgu yapıyor. Bakalım, bu yükselişi evvelce kestirim etmekte muktedir olan balinalar, bu sefer de istediğini yapabilecek mi?

Balina Sayısı Artıyor mu? yazısı birinci olarak BlockChainHaberleri. sitesinde yayınlandı

Blockchainhaberleri.com