Yerkürenin başkan kripto para borsalarından Binance, bir müddettir ara verdiği IEO serisinde yeni teşebbüsünü duyurdu. Aslında Binance‘in IEO‘sunu yapmaya karar verdiği Wazirx, birçok kripto para yatırımcısının kulağında aşinalık oluşturacaktır.

Binance, WazirX IEO’sunu Duyurdu! Binance, Hindistan merkezli kripto para borsası Wazirx’i geçtiğimiz 2019 yılı içerisinde satın almıştı. Binance’in o tarihlerde bununla ne yapılacağı kestirim edilememiş olsa da, şu an taşlar noktasına oturmaya başladı.

Binance tarafından en alttaki tweet içerisinde de açıklanan haberlere nazaran, IEO için olan BNB hesap kayıtları 4 Ocak 2020 tarihinde başlatıldı ve 3 Şubat 2020’de bitirilecek. Borsanın kendi token’i WazirX (WRX), toplamda 100 milyon adet olacak halde satılacak. toplam 1 milyar adet WRX mevcut ve bu satış %10’luk bir kısmı kapsıyor. 100 milyon adet WRX’in kıymetinin ise 2 milyon dolar olduğu aktarılıyor.

Binance bu sefer de IEO sonucu toplamda en çokça 10.000 biletin kazananlar arasında konum alabileceğini açıkladı. Her bir bilet için 200 dolara kadar yatırım yapılabiliyor.