Muharrir: Geoffrey Smith

BlockChainHaberleri.com – 21 Ocak Salı günü piyasa öncesinde ilgi odağında olan pay senetleri:

  • UBS (NYSE:UBS) behreleri %4,3 geriledi. İsviçreli bankacılık devi düşük getiri oranlarından gelen fırtınaya değinerek, orta vadeli karlılık maksatlarını düşürdü.
  • Walt Disney (NYSE:DIS) %0,1 kaybetti. Şirket İngiltere ve Garp Avrupa'nın kimi kesimlerinde planlanan Disney+ yayın hizmeti lansmanını bir hafta erteleyeceğini söyledi. Hizmet artık Britanya’da 24 Mart’ta piyasaya çıkacak. Şirket, rakipleri Comcast (NASDAQ: CMCSA) ve Apple'dan (NASDAQ: AAPL) evvel rakip belirleyici bir pazar hakkı kazanabilmek için kendini kabul ettirme ağırlık altında. Pazar önderi Netflix (NASDAQ: NFLX) Salı kapanışından sonra çıkarlarını raporlayacak.
  • Halliburton (NYSE:HAL) %1,5 yükselerek yaklaşık iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. Petrol meydanı hizmetleri şirketi, yılın son çeyreğinde düzenlenmiş çıkar varsayımlarının %10 civarı üzerinde geldi. Kümenin memleketler arası performansı, rakibi Schlumberger (NYSE:SLB) üzere, yurtiçinde hakim olan ve yatırım harcamasından tasarruf yapan kayaç petrol sondajcılarının çeyreğini kurtardı. Bu da şirketin 2,2 milyar dolar masraf yapmasına sebep olarak 1,7 milyar dolarlık net kaybına yol açtı.
  • Uber (NYSE:UBER) %1,8 yükseldi. Hindistan’daki Uber Eats teslimat işini rakip hizmet Zomato’ya sattıktan sonra beş ayın yüksek seviyesinde. Karşılığında Uber Zomato’dan %9,99 behre alacak. Uber’in besin teslimat işi son çeyreklerde net kayba çok ekte bulundu ve fiyatları yükseltmesine müsaade verecek çeşitten baskın bir pazar durumu oluşturamadı. Piyasa, eski CEO'su Travis Kalanick ve birinci yatırımcı Goldman Sachs (NYSE:GS) üzere büyük satıcılardan temizlendiği için behre senedi son haftalarda toparlandı.