Muharrir: Peter Nurse  

BlockChainHaberleri.com – Wall Street oyuncuları Pazartesi günkü tatilin akabinde oyuna tekrar dönerken, ABD behre senedi piyasaları Salı günü düşük açıldı. Çin’de pnömoni gibisi yeni bir virüs kaygı yarattı.

S&P 500 9, NASDAQ 34 ve Dow Jones 30 44 puan geriledi.

Wuhan’dan yayılan illetin çıkışı şimdi erken aşamada fakat şimdiye kadar dört mevt olduğu onaylandı. Virüs başkaca 2002 yılındaki SARS (ağır akut teneffüs yolu zayıflığı sendromu) salgınının tekrarlanmasına yönelik kaygıları ortaya çıkardı. O vakada 37 memlekette 8.000 insan etkilenmiş, en az 774 kişi hayatını kaybetmişti. 2003 yılına ilişkin akademik bir çalışma global ekonomik maliyetinin en az 40 milyar dolar olduğunu varsayım etmişti.

Vesair yandan Lider Donald Trump, Yerküre Iktisat Forumu’nda (WEF) Davos’ta ilgi odağında oldu. Konuşması ABD Senatosu’ndaki azil duruşması başlamadan birkaç saat evvel gerçekleşti.

Çıkar devri Netflix (NASDAQ:NFLX) rakamları ile devam edecek. BlockChainHaberleri.com anketine katılan analistlerin iddiası, 5,45 milyar dolar gelir üzerine pay başına 52 sent olduğu yanında. Yatırımcılar ayrıyeten yayın akış hizmetini bu yıl başlatacak olan Disney üzere rakiplere karşı gitgide kırılgan olabilecek abone sayısına ait gelişmeleri de izleyecek.

Başkaca IBM (NYSE:IBM), uzun devrandır gelirde görülen düşüş eğilimini kırma umuduyla son çeyrek raporunu yayınlayacak.

Salı günkü iktisat done takvimi sakin. Yıllık tıpkı mağaza satış büyümesi ölçümü olan Al Kitap Endeksi paylaşılacak olan tek done.

ABD ham petrol vadeli süreçleri %1,4 düşüşle 57,77 dolar olurken, Brent %1,7 kayıpla 64,11 dolara geriledi. Şubat vadeli altın vadeli süreçleri %0,2 azalışla 1.556,85 dolardan işlem gördü.