Kripto para dalının en büyük firmalarından birisi olan Ripple’da CEO olarak vazife yapan Brad Garlinghouse, basına yaptığı açıklamalarda XRP ile Bitcoin arasında kıyas yaptı.

Umumî kanının bilakis, Bitcoin’in bir ödeme aracı olduğunu ve XRP’nin de Bitcoin’den farksız olmadığını söz eden başarılı başkan, buna rağmen başkan kripto para ünitesi Bitcoin’in mikro ödemeler olarak da tabir edilen küçük ölçekli ödemelerde pek de yarar sağlayacağını düşünmüyor.

Bahisle ilgili olarak açıklamalar yapan Garlinghouse, şunları söyledi:

”Ortaya çıkacak olan süreç maliyeti ve hengam kahrını göz önüne alırsanız, küçük ya da mikro ödeme yapacak bir kişinin katiyen Bitcoin tercih etmesi saçma olur. Bunun noktasına XRP, çok daha efektif ve başarılı bir tahlil sunuyor. Biz, bu sahada bitcoin’e nazaran çok daha elverişli bir süreç yönetiyoruz.”

Şu anda XRP’nin yaptığı bir para aktarım sürecinin yalnızca 3-4 saniye arasında sürdüğünü tabir eden başarılı başkan, bunun da firmayı âlâ bir alana getirdiğini düşünüyor.

Lakin öte yandan, XRP’nin alternatif olması beklenen SWIFT sisteminin başındaki isimler ise, XRP’nin bu sahada şu an için pek de başarılı bir iş ortaya çıkarmadığını ve sistemin hazır olmadığını düşünüyor.

Ripple CEO’su Bitcoin Hakkında Konuştu yazısı birinci olarak BlockChainHaberleri. sitesinde yayınlandı

Blockchainhaberleri.com